Neler yeni

Değerli Forum Sakinleri

Uzun süredir sitemiz kapalıydı, bu süreç içerisinde siz değerli ziyaretçilerimiz ve üyelerimiz için sitede bir çok yeniliklerde bulunduk. Sitemiz artık tamamen yeni tasarıma, yeni düzene sahiptir. Site hakkında istekleriniz, önerileriniz ve şikayetleriniz var ise lütfen bize bildirin. Site yönetimi olarak siz değerli kullanıcılarımıza hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Vazgeç Gönlüm (istek Nota)

emo338

4'lük Üye
FORUM ÜYESI
Ynt: Vazgeç Gönlüm (istek Nota)

tamam ya pardon dun 39 derece atesle bağlama calınca notaları yanlıs okumusum :( ellerınıze sağlık

z3ro

1'lik Üye
FORUM ÜYESI

yapan arkadaştan Allah razı olsun çok güzel paylaşımlar var :)

ilhan_ka

1'lik Üye
FORUM ÜYESI

emegine saglik

egg58

8'lik Üye
FORUM ÜYESI
Web sitesi
www.youtube.com
YARDIM

arkadaşlar bu parcanın notasında 2.satırda baglı notalar var. bu 6 notadan olusan grubu tezene atısları alt ustmu vuruyoruz yoksa 3 erli grubları ust alt ust seklindemi vuruyoruz ikinci vurus gibi duyuyorum dinlerken

SazKursu

SÜPER MODERATÖR
SÜPER MODERATÖR
Web sitesi
www.sazkursu.com
arkadaşlar bu parcanın notasında 2.satırda baglı notalar var. bu 6 notadan olusan grubu tezene atısları alt ustmu vuruyoruz yoksa 3 erli grubları ust alt ust seklindemi vuruyoruz ikinci vurus gibi duyuyorum dinlerken
Bagli olan notalarda genelde mizrap vurulmadan parmakla notalara basilarak TINI almamiz gerektigini gösterir. ilk ögrenirken mizrabi vurarakta ögrenebilirsin ama orasi 32 lik nota o kisimda mizrap atabilmek icin oldukca cok calismak gerekir. ama güzel bir parmak ve mizrap gelistirme metodu olur .. "alt üst alt üst" atilir ama eseri icra ederken ; Parmak Do iken üsten vurulur sonra parmak "Reye carpip cektikten sonra Do sesi alinir ve Si notasina cekilip altan vurulur. bunu cok seri sekilde yapabilmek gerekir. oldukca zor bir anlatim oldu ama icrasi kolay degil ki anlatimda kolayca olsun. Orhan gencebayin hangi eseri kolay ki :)

Eseri ögrenene kadar Bag isaretlerinin ilk ve son notasini calisip sonradan rutus yaparakta ögrenebilirsin ..

umarim anlatimi kolay (veya video ile tarif edecek) bir arkadasta yardimci olur. Aksi taktirde bol bol dinleyerek uyarlamaya calismaktan baska care yok

ayata70

32'lik Üye
FORUM ÜYESI
ARKADAŞIM BEN ŞİMDİ ÇALIP PAYLAŞIYORUM..
ÇALIP SÖYLEDİM AMA SES DENEMESİ FALAN YAPMADIM BANA PES BİR SESTEN OKUDUM AMACIM HEM MÜZİĞİNİN HEM OKUNUŞUNUN NASIL OLDUĞUNU GÖSTERMEK İÇİN AMATÖRCE KAYIT... BAHADIR BEYE TEŞEKKÜR EDERİM PAYLAŞIMLARI İÇİN NOTASYONU BİR DAHA GÖZDEN GEÇİRMESİ MÜMKÜN MÜ ACABA
http://www.dailymotion.com/video/xsxmxp_vazgec-gonlum-eyzersyz-kayit_music

Google ads alanı