Neler yeni

Değerli Forum Sakinleri

Uzun süredir sitemiz kapalıydı, bu süreç içerisinde siz değerli ziyaretçilerimiz ve üyelerimiz için sitede bir çok yeniliklerde bulunduk. Sitemiz artık tamamen yeni tasarıma, yeni düzene sahiptir. Site hakkında istekleriniz, önerileriniz ve şikayetleriniz var ise lütfen bize bildirin. Site yönetimi olarak siz değerli kullanıcılarımıza hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Uzaktan yakindan - YUH YUH

efendy995

1'lik Üye
FORUM ÜYESI
Selamlar arkadaslar,
interneti karis karis aradim fakat Yuh Yuh parcasinin notalarini bulamadim.

Bu sitede de bir kac defa konusu acilmis fakat notalar hala piyasada yok

Yokmudur bir baba yigit bu notayi paylasacak :)

Selametle

KILIC

2'lik Üye
FORUM ÜYESI
SAGOL VAROL BASARILAR

KILIC

2'lik Üye
FORUM ÜYESI
NOTALARIDA ekleyebilirmisiniz acaba (tesekkurler

bunus

2'lik Üye
FORUM ÜYESI
eyvallah kardes ama bide nota olsa iyi olurdu

xcosby12

8'lik Üye
FORUM ÜYESI
kardes herseyı bızden beklemeyın hocamızz stn solıyorr notalrınııı biraz da kendıı çabalarınızlaaa sıcak ekmegı herkes severr bağlama gayret gösterilerek ögrenıılen bıseyy sızdeee meraklısıııysanızz tek tek notalrınıı dınleyıp yazabılırsınızz :) :)

AnektoD

1'lik Üye
FORUM ÜYESI
NOTALARINI PAYLŞABİLRMİSİNİZ DİNLEYEREK YAZDIMM AMA GÖRÜNTÜDE BAZI YERLER NET DEĞİL [FONT=&quot]ES SOL ES LALA ES SİLA ES DOLA derken DoLA NİN LA SI HANGİ LA ÇÖZEMEDİM:([/FONT]
dola la si .. burdaki la üst boş telden..

ferreli012

4'lük Üye
FORUM ÜYESI
ES dendiği zaman En üst tel gurubuna sol elinle herhangi bir perdeye basmadan sağ elindeki mızrabınla(tezenenle)vuracaksın.Seninde bildiğin gibi bağlama düzeninde en alt tel gurubuna boş vurduğunda elde edeceğin ses RE orta tel gurubuna boş vurduğunda elde edeceğin ses SOL üst tel gurubuna boş vurduğunda elde edeceğin ses LA'DIR (Bu arada Es her zaman üst tel gurubuna boş vurmak demek değildir.Bu ve bazı parçalar için geçerlidir Es normalde ; sus anlamına gelir)

ebruebru

1'lik Üye
FORUM ÜYESI
ES dendiği zaman En üst tel gurubuna sol elinle herhangi bir perdeye basmadan sağ elindeki mızrabınla(tezenenle)vuracaksın.Seninde bildiğin gibi bağlama düzeninde en alt tel gurubuna boş vurduğunda elde edeceğin ses RE orta tel gurubuna boş vurduğunda elde edeceğin ses SOL üst tel gurubuna boş vurduğunda elde edeceğin ses LA'DIR (Bu arada Es her zaman üst tel gurubuna boş vurmak demek değildir.Bu ve bazı parçalar için geçerlidir Es normalde ; sus anlamına gelir)
teşekkür ederim ama es in ne anlama geldiğini ve nerede oldugunu biliyorum parçadaki es aynı zamanda la. karışıklığı orda yaşadım hala da çözüme ulaşmış değil:9 parçadaki es (üst tel boş) do ( 7.perde 2. tel) la(????) kısmını anlayamadım.

Son düzenleme:

ebruebru

1'lik Üye
FORUM ÜYESI
es (üst tel boş) , do ( 2. yani orta tel grubunda 7.perde VE üst telde 4. perde) la ( orta tel grubunda 3. perde ve üst tel grubunda boş yani Es in oldugu yer )

BUNLARI BİLİYORUM TAM OALRAK İFADE EDEMEDİM SANIRM ÖĞRENMEK İSTEDĞİM TEK ŞEY ADMİNİN ES DO LA DERKEN HANGİ PERDELERİ KULLANDIGI;) LA DERKEN ORTA TEL 3.PERDE YAPMIYO LA İÇİN ÜST TELİ KULLANIOSA ES OLARAK NE KULLANIO ;);)

ali85

8'lik Üye
FORUM ÜYESI
BUNLARI BİLİYORUM TAM OALRAK İFADE EDEMEDİM SANIRM ÖĞRENMEK İSTEDĞİM TEK ŞEY ADMİNİN ES DO LA DERKEN HANGİ PERDELERİ KULLANDIGI;) LA DERKEN ORTA TEL 3.PERDE YAPMIYO LA İÇİN ÜST TELİ KULLANIOSA ES OLARAK NE KULLANIO ;);)

es ve la bu solfejde aynisi, herhalde solfejde yanlis anlasilma olmasin diye öyle yapilmis. kullanilan do orta tel 7.perde. es derken üstten bos la aliyor ardindan asgidan yukriya do ve la yi takarak aliyor. yani ayni notaya yukaridan vurdugu zaman ES,asagidan takarak aldigi zaman LA diyor.

ebruebru

1'lik Üye
FORUM ÜYESI
es ve la bu solfejde aynisi, herhalde solfejde yanlis anlasilma olmasin diye öyle yapilmis. kullanilan do orta tel 7.perde. es derken üstten bos la aliyor ardindan asgidan yukriya do ve la yi takarak aliyor. yani ayni notaya yukaridan vurdugu zaman ES,asagidan takarak aldigi zaman LA diyor.
Teşekkür ederim;)

asdtgm

4'lük Üye
FORUM ÜYESI
Parçadaki es'leri genelde karar sesle doldururuz evet (çoğunlukla la sesi ile). Ama es kullanmayı da öğrenmek lazım...

asdtgm

4'lük Üye
FORUM ÜYESI
Ettigin kelam cok kaba. İnsanlar gonllu yardimci oluyor burda birbirlerine. Kolaya kacmak degil bu ayrica. Zaten kolay bisey bu

Dilidin

8'lik Üye
FORUM ÜYESI
asdtgm kardesim hakli biraz selam kelam iyi sarf etsek arkadaslar .asdgm kardesim bu arkadas yerine sizden uzurdilerim .uzur ayip degil bir marifetir..

Google ads alanı