Neler yeni

Değerli Forum Sakinleri

Uzun süredir sitemiz kapalıydı, bu süreç içerisinde siz değerli ziyaretçilerimiz ve üyelerimiz için sitede bir çok yeniliklerde bulunduk. Sitemiz artık tamamen yeni tasarıma, yeni düzene sahiptir. Site hakkında istekleriniz, önerileriniz ve şikayetleriniz var ise lütfen bize bildirin. Site yönetimi olarak siz değerli kullanıcılarımıza hizmet vermekten mutluluk duyarız.

dondurmacı

cakal1010

2'lik Üye
FORUM ÜYESI
Çocukluğumdan hatırladığım bir şey varsa o da yazın dedemle yaptığımız yürüyüşlerdir. Her yaz ailecek gittiğimiz Bodrumda her akşam beraber dışarı çıkar yürür ve tabii ki birer de dondurma alırdık. En çok z donurmacı Penguen kafe ve kitap standı açık olduğu zamanlarda standın iki yanında kurulan macuncu ve kestaneci uğrak noktalarımız olmuştu. Ama arada sırada yürüyüşlerimize katılan dayımın favorisi maraş dondurmacısı olduğundan oraya da uğrardık. Dondurmacıda otururken hem dedem hem de dayım bana hikâyeler anlatır beni bazen güldürür bazen korkuturlardı. Ama yinede çok eğlendirirlerdi. Onlarla otururken, konuşurken, yürürken ki geçirdiğim zamanlarımızın bu kadar değerli olduğunu o günlerde asla anlamamıştım. İki sene sonra dedemi kaybettiğimde o anların değerini anladım. Yürüyüşlerimize dayımla devam ettik ama asla dedemin de olduğu yürüyüşler gibi olmadı. Dedem hep yediklerin birlikte oldukların kadar sana iyi gelir ve zevk verir demişti ben de şimdi ne dediğini anlıyorum. Artık benimle yürüyüşlere dedem gelmiyor, gelemiyor, o eski tadı hiçbir yediğimde alamıyorum ama bu benim mutlu olmamama yürüyüşlerden uzaklaşma da sebep olmadı. Tam aksine dayımla geçirdiğim zamanın değerini bildim. Bu anları hafızama kazıdım. Her ne kadar artık favori dondurmacımızda çok durmasak da kestanecinin yanına daha sık uğruyorduk. Tabi ki Bodrum’daki kitap standından kitapla beraber satın alıp yürürken yediğimiz kestane hiçbir zaman dedemle, İstanbul’da İstiklal caddesinde yürürken aldıklarımıza ve yediklerime benzemiyor. Dayım bunun bulunduğumuz mekânın atmosferine uygun yemek yemeye bağlıyor. Kışın İstiklal caddesinde yürürken kestaneci alınan kestane ve yazın bodrumda ki kestaneciden alınan kestane farklı tat bırakıyor ağzımızda. Bence bunun nedeni sadece mekân ve mekândaki atmosfer değil, yanındakiler, yanında sevdiklerinin olması. Onlar yoksa yanında, ya da birisi eksikse, artık yoksa, daha iki sene önce yediğin aynı kestaneyi de yiyor olsan da, yok, artık aynı tat yok.

Google ads alanı