Neler yeni

Değerli Forum Sakinleri

Uzun süredir sitemiz kapalıydı, bu süreç içerisinde siz değerli ziyaretçilerimiz ve üyelerimiz için sitede bir çok yeniliklerde bulunduk. Sitemiz artık tamamen yeni tasarıma, yeni düzene sahiptir. Site hakkında istekleriniz, önerileriniz ve şikayetleriniz var ise lütfen bize bildirin. Site yönetimi olarak siz değerli kullanıcılarımıza hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Bozuk Düzen Tel Frekansı

Baskentli0606

1'lik Üye
FORUM ÜYESI
Katılım
27 Tem 2016
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Arkadaşlar yeni başladım ben.Kendi kendime uğraşıyorum şimdilik.Videolardan akort yapmayı öğrendim.Bozuk düzene aldım uzun sap sazımı.Bi program sayesinde frekanslarını ölçtüm şöyle:

Alt iki tel 220hz La,İnce sırma 110hz La,Orta Teller 146.5hz Re,Üst tel 196hz Sol,Bam 100hz sol.

Herhangi bi yanlışlık var mı emin olmak istiyorum sadece.Bir de parçaları çalarken do,re,mi olarak mı çalmak faydalı yoksa gerçek notaları görerek mi çalmak faydalı?Tezeneyi gerçek notaların şekline bakarak vuruyoruz sanırsam.
Önerilerinizi bekliyorum.Teşekkürler.
 

rewolwer

4'lük Üye
FORUM ÜYESI
Katılım
26 Mar 2012
Mesajlar
105
Tepkime puanı
0
Uzun sap bağlamayı karadüzende (bozuk düzen) la karar olarak akort edeceksen yukarıdan aşağı SOL-RE-LA olarak akort edeceksin, gördüğüm kadarıyla doğru akort etmişsin. Notalı çalmaya gelecek olursak nota okuyarak çalmak daha iyidir, çünkü vuruş yönleri, notanın hızı, ölçüsü, tekrar çalınacağı vs gibi bilgiler nota kağıdında olur, diğer türlü sadece nota isimlerinin yazıldığı şekilde çalışsan kulağını vererek çıkarmak zorundasın, ayrıca o notayı çıkaran kişide büyük ihtimalle kulaktan çıkararak kağıda dökmüştür, sadece kulaktan çalarsanda ufak tefek eksiklikler olur, kısacası bir eseri tamamiyle orjinali gibi çalmak istiyorsan nota kağıdına bakarak çalmak en doğrusudur, ben notalı çalmıyorum o ayrı konu, kolay gelsin.
 
Google ads alanı