Neler yeni

Değerli Forum Sakinleri

Uzun süredir sitemiz kapalıydı, bu süreç içerisinde siz değerli ziyaretçilerimiz ve üyelerimiz için sitede bir çok yeniliklerde bulunduk. Sitemiz artık tamamen yeni tasarıma, yeni düzene sahiptir. Site hakkında istekleriniz, önerileriniz ve şikayetleriniz var ise lütfen bize bildirin. Site yönetimi olarak siz değerli kullanıcılarımıza hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Bağlamamın sesini yorumlarmısınız ?

serhatyilmaz

1'lik Üye
FORUM ÜYESI
Arkadaşlar bağlamamı yeni aldım Kısa sap maun tekne gidip atölyesinden aldım sesi eski bağlamama göre çok iyi geliyor benim için birde siz yorumlarsanız sevinirim saygılar.[Not:Akort LA]

http://www.youtube.com/watch?v=JY1NFsQ9_qs

Son düzenleme:

ertankc

8'lik Üye
FORUM ÜYESI
Sanki sesten anladığım kadarıyla eşik normal ölçülerden yüksekmiş gibi? Sesi tam istediğim gibi bas bir tınısı var, sana hoş geliyorsa sıkıntı yok.. Güle güle kullan :) Bu arada SiB 2. parmakla alırsan, daha doğru bir çalım gerçekleştirmiş olursun.

tanium

32'lik Üye
FORUM ÜYESI
dostum şukasını söyleyin sazın görüntüsü güzel keşke ardıç yada dut alsaydı bu iki sazdan muazzam tını alırsın maun ağaçları genelde elektro bağlama yapımında kullanılır istisna durmlar da olabilir ağaç seçimi
maun olarak elektro bağlamada kullanımın sebebi ise sesi fazla gürlemez çünkü amfiden ses çıkacağı için

videodaki sazın sesi birazdüşük geldi sazdanmı yoksa video kayıtdanmı acaba ve ertankc arkın dedğine katılıyom teknedeki eşikde sanki biraz yüksek galiba bendeki saz ile sesin karşılaştırdım eşiğin yüksekliğini ölçebilirmisn

mertcankoyuncu

2'lik Üye
FORUM ÜYESI
bir adet maun uzun bir adet ardıç kısa bağlamam var. Ardıcı çalmaya başladıığmdan beri maun nerede haberim bile yok. Arkadaşın dediği gibi keşke ardıç yada dut alsaydın. Ancak ekolayzer taktırcam diyorsan maundan çok iyi sesler elde edebilirsin

serhatyilmaz

1'lik Üye
FORUM ÜYESI
haklısınız ardıç ve dut'un şöhretini duydum.Ancak bağlamaya başlayalı 4 ay oldu eski bir öğrenci bağlamasıyla başladım 4.ayın sonunda artık zevk alamıyordum çok iyi olmadıgım için bende orta halli bir bağlama aldım. Bir düzey daha ilerletince benimde ilk tercihim ardıç olacak. Evet bağlamayı anfiye bağlamaya düşünüyorum şuan değil ama ileri zamanda böyle bişey düşünüyorum. Eşik yüksek olduğu doğru ölçtüm 0.3m çıktı sizde kaç olmalı yorumlarınız için teşekkürler

tanium

32'lik Üye
FORUM ÜYESI
si2 basarken 2. parmak kullansan daha doğru olacak

dostum şimdi bu bağlama ile idare et ilerde daha kaileli ardıç bağlama alırsın
benim bağlamamın hepsi dut gayet de memnunum
arkadaşa ardıç aldım ben seçtim gerekli kurallara dayanarak saz alırken dikkat edilmesi gerekn kurallar çok tını buldum aldım
yani kısacası alırsan dut ve ardıçdan şaşama gerekli kurallarda ara yoksa adamlar kaptırabiliyor

Google ads alanı