Neler yeni

Değerli Forum Sakinleri

Uzun süredir sitemiz kapalıydı, bu süreç içerisinde siz değerli ziyaretçilerimiz ve üyelerimiz için sitede bir çok yeniliklerde bulunduk. Sitemiz artık tamamen yeni tasarıma, yeni düzene sahiptir. Site hakkında istekleriniz, önerileriniz ve şikayetleriniz var ise lütfen bize bildirin. Site yönetimi olarak siz değerli kullanıcılarımıza hizmet vermekten mutluluk duyarız.

4 Telli Akort ?

skkserkan

1'lik Üye
FORUM ÜYESI
Merhaba Arkadaslar,

4 tellinin akoru nasil cekiliyor?

Kisa sap baglama RE, SOL, LA diye cekiliyor. 4 tellinin nasil cekildigini bu sekildi belirtirseniz cok sevinirim.

Selamlar,

admin

64'lük Üye
Yönetici
SITE KURUCUSU
YÖNETICI
Web sitesi
www.sazkursu.com
Re: 4 Telli Akor ?

slm serkan

alt tel i re olarak al

2. siradaki telleri 1.siradaki 10.perdeye ayarla
3. siradaki telleri 2.siradaki 10.perdeye ayarla
4.sirayida 3.siradaki 7. perdeye ayarla ;)

sui58

1'lik Üye
FORUM ÜYESI
Re: 4 Telli Akor ?

Alt Telden baslayarak, re la mi la

admin

64'lük Üye
Yönetici
SITE KURUCUSU
YÖNETICI
Web sitesi
www.sazkursu.com
baba bana sormayin bu 4 telli zaten beni hic sarmiyor ;) ben 3 tellime 4 telli akortdu ceker öylede calarim ;)

admin

64'lük Üye
Yönetici
SITE KURUCUSU
YÖNETICI
Web sitesi
www.sazkursu.com
turan_0808' Alıntı:
YA 4 TELLİ BAŞLAMA OLUR MU
4 tel derken ikiser hesapliyacan yani toplam 8 tel ama 4 grup ;) grup hesabi ile yola cikacan ;)

6 telli de 12 tel demek ;)

ozanaltun

2'lik Üye
FORUM ÜYESI
hele biz su 3 tellin matematzigini cözelimde :roll:

KILIC

2'lik Üye
FORUM ÜYESI
Ynt: 4 Telli Akort ?

slm arkadaslar.öncelikle burda emegi olan herkese tesekkür ediyorum.ve bilen varsa mahsuni serifin .ite bak ite ve kayalar kadı olurdu birde bu senede böyle oldu notaları varsa yardımcı olabilirrmisiniz? tesekkürler

KILIC

2'lik Üye
FORUM ÜYESI
Ynt: 4 Telli Akort ?

slm arkadaslar.öncelikle burda emegi olan herkese tesekkür ediyorum.ve bilen varsa mahsuni serifin .ite bak ite ve kayalar kadı olurdu birde bu senede böyle oldu notaları varsa yardımcı olabilirrmisiniz? tesekkürler

eskilerdenacemi

4'lük Üye
FORUM ÜYESI
Web sitesi
soundcloud.com
biraz hort olacak ama :)

arkadaşlar inşallah birkaç güne bir bağlama alıp onu 4 telli perdesiz bağlamaya çevirteceğim. bildiğiniz 3 grup telli bağlamanın üstünde değişikler yaptırmak üzere ustaya verip SADECE 4 TANE bam teli taktıracağım ve bağlamanın perdelerini de kestireceğim. buna 4 tel akordu çekmeyi düşünüyorum nasıl olur sizce? bi de 4 telli bağlama için alttan üste re la mi la akordu mu daha iyi, yoksa re la mi si mi daha iyi? 2. si gitardaki akord sistemine benziyor biraz, 4 telliden anlayanların cevaplarını bekliyorum şimdiden teşekkürler.

deepmind

1'lik Üye
FORUM ÜYESI
eskilerdenacemi fantezilerle dolu bir iç dünyan varmış:) tam benim aklımdaki şeyler:) denemek lazım, sesini duymak isterim.

eskilerdenacemi

4'lük Üye
FORUM ÜYESI
Web sitesi
soundcloud.com
:) perdesiz bir telli çalgıyı hep severim, perdesiz gitara çok hevesliydim de nasip olmadı başlamak. perdesiz bağlama fikri de aylar öncesinde vardı fakat yine nasip olmamıştı. biraz maymun iştahlıyım aslında, isteklerim çabucak değişebiliyor elimde birkaç bin lira olsa birkaç günde tüketirim çalgılar ile :)

Google ads alanı