Neler yeni

Değerli Forum Sakinleri

Uzun süredir sitemiz kapalıydı, bu süreç içerisinde siz değerli ziyaretçilerimiz ve üyelerimiz için sitede bir çok yeniliklerde bulunduk. Sitemiz artık tamamen yeni tasarıma, yeni düzene sahiptir. Site hakkında istekleriniz, önerileriniz ve şikayetleriniz var ise lütfen bize bildirin. Site yönetimi olarak siz değerli kullanıcılarımıza hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Su ne tarafa akıyor?

argunp

2'lik Üye
FORUM ÜYESI
Bir odadasınız. Odanın tavanında bir duvardan karşıdaki duvara doğru uzanan kapalı metal bir boru var ve bu borunun içinden su geçmekte. Boruya zarar vermeden suyun ne tarafa aktığını nasıl anlarsınız?

kaannn

4'lük Üye
FORUM ÜYESI
odanın tavanı ne tarafa doğru eğik ise o tarafa doğru gider..tabi tavanda eğim varsa :D

kantin

2'lik Üye
FORUM ÜYESI
Boruya giden su neredeyse açılır. Tekrar boru'nun altına gidip ses nereden geldiğini nereye gittiği dinlenir bence

argunp

2'lik Üye
FORUM ÜYESI
Boruya giden su neredeyse açılır. Tekrar boru'nun altına gidip ses nereden geldiğini nereye gittiği dinlenir bence

Odanın içinde kapalı durumdayız, tek bildiğimiz suyun aktığı. Öyle açıp kapatma gibi imkanlarımız yok. Cevap dinleme değil.

Brucelee1

4'lük Üye
FORUM ÜYESI
boruyu iki elimizle kavrarız akan su şiddetliyse zaten elimizin dokusu sayesinde anlaşılır bence ..

BozLak84

32'lik Üye
FORUM ÜYESI
sorunun cevabını kopya çekerek buldum ama mantıksız geldi sanki

cenkuzman

4'lük Üye
FORUM ÜYESI
suyla paralel olarak genleşen bir maddeyi mesela buz yada ateş borunun üzerine konulabılır buzda ne tarafa doğru soğuma fazlalaşıyorsa akış o yöndedir yda ateşte ne tarfa doğru ısı artıyorsa akış yönü o taraf olur dıe dusunyorum baskada aklıma bırsey gelmıyoo ama denemek lazım :D

binalicelik

2'lik Üye
FORUM ÜYESI
bulamadım ama mantıklı bir sallama yapmak istiyorum: eğim olmayan, düz boru da su akmaz. olsa olsa sabit durur.:?

argunp

2'lik Üye
FORUM ÜYESI
suyla paralel olarak genleşen bir maddeyi mesela buz yada ateş borunun üzerine konulabılır buzda ne tarafa doğru soğuma fazlalaşıyorsa akış o yöndedir yda ateşte ne tarfa doğru ısı artıyorsa akış yönü o taraf olur dıe dusunyorum baskada aklıma bırsey gelmıyoo ama denemek lazım :D
Tebrikler. ;)

eslikci

1'lik Üye
FORUM ÜYESI
Borunun tam ortasina ısı verirsi, isinan su akan tarafi isitacaktir.

Google ads alanı