Neler yeni

Değerli Forum Sakinleri

Uzun süredir sitemiz kapalıydı, bu süreç içerisinde siz değerli ziyaretçilerimiz ve üyelerimiz için sitede bir çok yeniliklerde bulunduk. Sitemiz artık tamamen yeni tasarıma, yeni düzene sahiptir. Site hakkında istekleriniz, önerileriniz ve şikayetleriniz var ise lütfen bize bildirin. Site yönetimi olarak siz değerli kullanıcılarımıza hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Akort Nasil Yapilir ( Program ve Videolu aciklama )

tanium

32'lik Üye
FORUM ÜYESI
dostum şunda olmamıştır cümbüşün gögsü darbuka filmden yapıldığı için tını onun için verir sazın ladin tahta oldu için sesde kötü çıkar

bana tambur akort lasım

blntgzm10

2'lik Üye
FORUM ÜYESI
http://video.google.de/videoplay?doc...36359890&hl=de
video acılmıyor yardımcı olur musunuz . kısa sap bi saz aldım ancak akordu kesinlikle bozuk :) ( ilk defa elime alıyorum :) üst tel do baya bi gevsek falan notalardan net ses cıkmıyor. bunu yapmam lazım etrafımda bilen de yok yardımcı olurmusunuz videoyu acamadım

blntgzm10

2'lik Üye
FORUM ÜYESI
Öncelikle ben kısa sap maun bi öğrenci bağlaması aldım.akortları bozuk diye tahmin ediyorum cünkü notalar düzgün ses vermiyor.
sabah akortlayacam.bağlamamın sesinin şu videodaki gibi cıkmasını istiyorum.
alt tel re .
orta tel sol
üstt tel la diye akort yapacağım. mesela ben re notasını basmaktan ziyade alt teli boş calarak yapıyorum.bu fark eder mi ? yani illa re yi notaya basıp mı yakalamam gerekiyor.bu şekilde daha kolay geliyor.
http://www.youtube.com/watch?v=2EWlH-vtib8 ( burdaki gibi istiyorum )
alt re...ortal sol...üst la mı bu videoda çalan arkadaşın bağlaması ?

Son düzenleme:

aydinDr

4'lük Üye
FORUM ÜYESI
Emeğiniz için tebrikler
Paylasiminiz için teşekkürler

ccaymaz

1'lik Üye
FORUM ÜYESI
Merhabalar,

Ben bağlamada çok yeniyim ve bağlama düzenleri ile ilgili bir sorum olacak. Kısa sap bağlama kullanıyorum ve acıklamadaki gibi aynı şekilde bağlamamı Si karar alarak APTuner ile akort edebiliyorum.

Bağlamada akort düzenlerini okudum ve çalışan türkülere göre aslında bağlamanın akortunu değiştirmem gerektiğini öğrendim. Misket düzeni için bağlamamı akort edemiyorum. Kısa sap bağlamada nasıl misket düzeni uygulayabilirim?

Yardımcı olursanız sevinirim.
Tesekkürler.

Google ads alanı