Neler yeni

Değerli Forum Sakinleri

Uzun süredir sitemiz kapalıydı, bu süreç içerisinde siz değerli ziyaretçilerimiz ve üyelerimiz için sitede bir çok yeniliklerde bulunduk. Sitemiz artık tamamen yeni tasarıma, yeni düzene sahiptir. Site hakkında istekleriniz, önerileriniz ve şikayetleriniz var ise lütfen bize bildirin. Site yönetimi olarak siz değerli kullanıcılarımıza hizmet vermekten mutluluk duyarız.

45 tekne yaprak maun bağlama

tanium

32'lik Üye
FORUM ÜYESI
maun tınılı sazlar mat ses verir hem resimden gördüğüm kadarıyla saz tamir yemiş
video olsaydı tınısı duyardır bazı maun sazlardan güzel tınılı olabilyor

mehmet665

4'lük Üye
FORUM ÜYESI
zati ben yazmıştım tamir ettirdim diye. forumda bir kaç videom var idi şuan yukarıda derledim hepsini bakabilirsiniz oradan. yaprak mikrofon kullanıldı iki tanesinde videonun. diğerleri kuru sesi

Son düzenleme:

tanium

32'lik Üye
FORUM ÜYESI
tınısı güzelmiş

mehmet665

4'lük Üye
FORUM ÜYESI
evet sesi iyi ve yüksek bir saz lakin eşiği biraz yüksek

tanium

32'lik Üye
FORUM ÜYESI
perdelere basınca cızlama yapmıyorsa sıkıntı yoktur

mehmet665

4'lük Üye
FORUM ÜYESI
yok yok sesiyle alakalı hiç bir problem yok hamd olsun. buna tam bin lira masraf ettim ben daha da yeni almış idim sitede de tanıttı idim. ama sahne de fishmanlı saz lazım oluyor yaprak mikrofon biyere kadar artık. yeni yaptıracağımdan satıyorum ucuz pahalı bakmadan

tanium

32'lik Üye
FORUM ÜYESI
güzel kaliteli fismanlı hatta sana sahne sazı gerek fishmanlı

mehmet665

4'lük Üye
FORUM ÜYESI
evet ben de öyle bir saz siparişi verdim Metin Hamzaoğlu ustama, yalnız parayı denk edemiyorum. bunu satmak normalde yoktu aklımda ama farz oldu. inşallah bakalım hayırlısı ne ise o olur

tanium

32'lik Üye
FORUM ÜYESI
dostum hayırlısı saz geldiğin tınısını görüntüsünü duymak isterim

bende 1 sene önce istanbula gitmiştim yüksek kaldırma gittim müzik enstrumanların satıldığı yer karaköyde mağzaya girdim çook saz vardı gözüme 1 tane takıldı
kısa sap ekolayzırlı kaç paradedim 2500 tl dedi pazarlıksız inceledim ağacı afrikadan gelen özel bir ağaç dedi inceledim ister amfi ile çal ister amfisiz çal süper bir sazdı değerdi sahne sazıymış yok böyle bi tını yaa derler ya dostum işte aynen öyle sahne sazı idi

mehmet665

4'lük Üye
FORUM ÜYESI
inşallah gelsin de orası kolay a kuzum. doğrudur afrikadan birtakım ağaçlar geliyor değişik isimleri var zebrana falan diyorlar ama ben o kadar da beğenmiyorum onların sesini tabi belki senin gördüğün farklı olarak bir istisnadır ve sesi benim dinlediklerimden daha güzeldir onu bilemem. peki aldın mı o sazı?

tanium

32'lik Üye
FORUM ÜYESI
valla dostum o saz 1 tane kalmıştı çok pahalı bir sazdı 2500 tl param o zaman olsa alırdım inan insanın elinden düşürmeyeceği bir bağlama idi satılmışda olabilir 1 sene önce görmüşrtüm milyonda bir derler ya öyle bişiydi o bağlama

mehmet665

4'lük Üye
FORUM ÜYESI
anladım. inşallah öyle bir bağlama da sana nasip olur

tanium

32'lik Üye
FORUM ÜYESI
şuan çaldğıım güzel 41 uzunsap bağlamam var dut sedef noktalı tınısından memmnunum

ilerde belki olabilir bu sazıda saz hocamın oğlu yapmıştı oğlu şuanda denizliye tayini çıktı şimdi orda çok gğzel bağlamaar yapıyor hala on numara

mehmet665

4'lük Üye
FORUM ÜYESI
anlıyorum. müzik evi var mı kendine ait? işini severek yapana ne mutlu allah işini rast getirsin

tanium

32'lik Üye
FORUM ÜYESI
müzik evim yok ama enstruman yapımına yeteneğim var hatta enstruman yapımı projesi var aklımda kimsenin bilmediğ uzakdoğu enstrumanlar dahil yapmayı düşünüyom şuan ney de üflediğim için ney yapımı ile başlıcam balkonda kurumaya bıraktığım kamışlar var onlardan bakalım kaçtane ney çıkacak belki 1 tane çıkar belki 3
çünkü ney yapmında kamışın belli özelliklerin olması gerek

mehmet665

4'lük Üye
FORUM ÜYESI
vay canına çalgı yapımı kasvetli iştir allah yardımcın olsun inşallah kendini geliştirerek iyi bir yere gelirsin de biz de müşterin oluruz. bağlama yapmak gibi niyetlerin var mı

tanium

32'lik Üye
FORUM ÜYESI
var dostum şu enstruman yapmayı çok istiyorum yüreğimde kor alev gibi yanıyor enstruman aşkı bu anlatılmaz bi aşk duygusu dediğim gibi ilk ney yapmakla başlicam
sonra bilinmeyen günyüzüne çıkmamış uzakdoğu enstrumanlarla devam etcem saz yapmayı bile düşünüyorum belki ilk cura saz ile başlarım sonra bağlama kısa sap uzun sap diye devam ederim

şu ney yapımında bile ney yapanlardan ölcü istiyorum kimse vermiyor ama ben birinden buldum saolsun bana o konuda çok yardımcı oldu
eğer sende ney yapmak istersen pvc borudan ney yapabilirsin sana ölcüleri özelden atarım sende kendine kız ney yaparsın
şu söyle anlaşılmasın kız neyi kızlar mı çalar diye yok öyle değil kız neyi üfflemesi daha rahattır ve yeni başlayanlar için ve ney kurslarında kız ney ögretirler

mehmet665

4'lük Üye
FORUM ÜYESI
inşallah emeline ulaşır başarırısın biz de senin ile övünürüz aslında buraya gelme ihtimalin olsa çok iyi bir ustam var çırak arayan Metin Hamzaoğlu adında onunla tanıştırırdım seni. çok teşekkür ediyorum ya dost ben şu an yeni bir enstrümana başlayabilecek durumda değilim çünkü henüz elimdeki sazı bile doğru dürüst çözümlemiş değilim.

tanium

32'lik Üye
FORUM ÜYESI
metin hamzaoğlu duymuştum çok iyi usta olduğunu biliyorum aslında başka enstrumanlarımda var hepsine vakit gerek mey sazımvar sonra akustik gitar var
dilsiz kaval var sipsi var sipsi içinde köy gibi yayla gibi yer gerek çok ses çıkartıyor
kendisi küçük marifeti büyük :) darbukam var org var karadeniz kemencesi var dut ağcından

sonuç olarak bunlar azda olsa 1 saat zaman ayırbiliyorum gönül isterki çok zaman ayırabilsem

Metin Hamzaoğlu facebook kullanıyormu arkadaş olmak isterim facebook arkadaşı

Google ads alanı